Únava a přetížená játra
Játra regulují hladinu glukózy, tvoří bílkoviny, některé hormony a cholesterol, jsou zásobárnou některých živin. Játra čistí tělo od nežádoucích toxinů a chemických látek.
Naše játra ale velice často zatěžujeme tučnými a smaženými jídly, bílou moukou, jednoduchými cukry, alkoholem nebo chemickými léčivy.
Pokud mají játra příliš mnoho práce s odbouráváním nežádoucích látek a zpracováním živin, začnou být játra unavená a naše tělo také.
Jak můžeme tedy naše játra podpořit? Vzhledem ke svému nutričnímu složení játrům prospívá například mrkev, červená řepa, listová zelenina, brokolice, ostropestřec, kořen pampelišky a mnohé další.
Únava a štítná žláza

Štítná žláza ovlivňuje produkci hormonů, ale také například metabolismus tuků a cukrů. Pojďme se teď podívat na to jaké jsou projevy poruchy štítné žlázy. Snížená funkce štítné žlázy se může projevit zvýšenou lámavostí nehtů, zhoršenou kvalitou a vypadáváním vlasů, suchou kůží.
Nemocný se cítí ospalý a vyčerpaný. Často dochází ke zpomalení metabolismu a zpomalení pohybu střev doprovázené problémy s trávením, výskytem zácpy nebo přibývání na váze.U žen se mohou vyskytovat poruchy menstruačního cyklu, časté kvasinkové infekce či myomy.
Snížená funkce štítné žlázy může signalizovat problémy v oblasti střevního mikrobiomu, přetížení jater nebo poruchu detoxikace v těle. Spojitost můžeme najít také s autoimunitním zánětem nebo infekcí.
Tělu je potřeba v tomto případě dodávat dostatek kvalitních tuků a bílkovin, vitamíny, minerální látky, enzymy, antioxidanty a mnohé další složky, které jsou nezbytné pro správný průběh biochemických reakcí v těle.
Pokud tělu nedodáme kvalitní výživu, tělo začne šetřit energií a tlumí vše, co není až tak nutné (růst a výživa vlasů, výživa nehtů a pokožky, produkce hormonů a mnohé další). Tělo si také začne ukládat tuky do zásoby na horší časy.
Pokud tělu doplníme potřebné živiny, pak dojte ke zlepšení a podpoře trávení, k podpoře jater a detoxikačních procesů v těle, což může vést k normalizaci funkce štítné žlázy.
Únava a anémie

Anémie je spojená s úbytkem červených krvinek, případně s úbytkem krevního barviva.
Častou příčinnou je nedostatek železa, ať už vlivem nedostatečné výživy, příliš silnou menstruací u žen, případně komplikacemi během těhotenství nebo porodu.
Železo vázané v krevním barvivu je důležité pro přenos kyslíku v těle. Pokud nedochází k dostatečnému přísunu kyslíku, nemocný může začít pociťovat únavu a vyčerpání.
Další příčinou poruchy krvetvorby může být také nedostatek vitamínu B12 nebo kyseliny listové.
Doporučení
Dnešní doba je plná stresu a vyčerpání. Aby se naše tělo dokázalo se stresem a vnějšími vlivy dobře vypořádat, je důležité tělu dodat kvalitní živiny. Na druhou stranu je naše běžná strava často průmyslově zpracovávána a chemicky konzervována, čímž dochází k poklesu přirozených živin. Tělu pak chybí bílkoviny, zdravé tuky, vitamíny, minerální látky a mnohé další.
Zelené potraviny jsou skvělým pomocníkem a dokáží podpořit náš organismus komplexně. Jsou zdrojem vitamínů, minerálů, stopových prvků, chlorofylu, esenciálních aminokyselin, polynenasycených mastných kyselin, enzymů, antioxidantů a dalších unikátních látek.
Zelené potraviny podporují přirozené detoxikační procesy v organismu a pomáhají šetrně a bezpečně čistit naše tělo až na buněčnou úroveň.
Ječmen i Chlorella fungují jako probiotika a zlepšují stav střevního mikrobiomu.
Zelené potraviny podporují imunitu, celý metabolismus, hormonální rovnováhu, fyzickou i psychickou kondici, dobrou funkci všech orgánů našeho těla a zlepšují kvalitu vlasů i nehtů.
Jsem člověk, který se rád dívá kolem sebe, sbírá informace a naslouchá. Předávám lidem zkušenosti, inspiraci a informace. Učím je, jak zařadit do svého života jednoduché dobrozvyky tak, aby byli schopní nastartovat své tělo i mysl a podpořili tak své zdraví a vitalitu. Nemoc beru jako zámek a našim úkolem je najít v životě ten správný klíč. I já jsem hledala, o moji cestě si můžete více přečíst ZDE.