Bradavice patří mezi kožní virové onemocnění, které je přenosné. Pokud se člověk dostane do těsného kontaktu s tímto virem, pak už stačí jen mikroranka na kůži, kudy se vir dostane do těla. V tu chvíli přichází na řadu imunitní systém.
Pokud je náš imunitní systém dostatečně silný, tak je schopný si s virem poradit. Pokud není, pak začne pomalu vznikat prostor pro růst bradavice. Na náš obranný systém je však potřeba nahlížet komplexně, i přes to, že třeba nebýváte často nemocní.

Všechny procesy v těle na sebe totiž navazují a tělo se snaží udržovat určitou rovnováhu. Pokud se ale náš organismus potýká například s dlouhodobým stresem, tak se některé pochody v těle zintenzivňují, jiné jsou utlumeny a rovnováha je narušena. Což samozřejmě může tělo oslabit.
Říká se také, že 80 – 90 % imunity souvisí se střevním mikrobiomem. Pokud není náš střevní mikrobiom v pořádku, pak může docházet k horšímu vstřebávání živin. Živiny jsou nezbytné pro mnohé chemické reakce v těle a najednou se dostáváme do začarovaného kruhu.

Kolik lidí může říct, že nemá problémy se zažíváním, kolik lidí se chodí každý den pravidelně vyprazdňovat bez použití stimulantů jako cigareta a kafe. Naopak kolik lidí trpí na zácpy a nadýmání, případně na jiné zažívací problémy. Pokud tedy náš organismus řeší několik dílčích problémů, které se mohou zdát jako nepatrné, pak v konečné fázi už nemusí mít kapacitu na boj s infekcí.
O dost horší situaci mají lidé s autoimunitním onemocněním, kdy už je v těle samotná imunita nějakým způsobem narušena. Zejména pak u různých forem ekzémů dochází k narušení přirozenné ochranné funkce pokožky a průnik viru do těla je mnohem jednodušší.

Druhou variantou jak může dojít k růstu bradavice, může být také to, že máme vir běžně přítomný v našem těle v klidovém režimu a jakmile nastanou vhodné podmínky, pak začne být vir aktivní.
Jak už jsem zmiňovala, mnohé pochody v našem těle na sebe navazují, takže v některých případech nemusí být výskyt bradavic náhodný. Hezkým příkladem mohou být bradavice u malých dětí, které se v drtivé většině vyskytují na prstech nohou. Prsty na chodidlech odpovídají zóně nosních dutin, na které děti velice často trpí.

Bradavice mají ve tkáni zapuštěný kořen, ze kterého se vyživují. Čím hlubší kořen (čím větší bradavice), tím delší léčba. Proto je někdy potřeba při léčbě neztratit trpělivost. Případně pokud se bradavic nemůžete zbavit, tak by bylo dobré zaměřit se na to, kde jinde v těle je nějaký jiný problém, na který Vás bradavice upozorňuje a díky kterému už naše tělo nemá kapacitu, aby se vypořádalo s bradavicemi.
Doporučení
Dnešní doba je plná stresu a aby se naše tělo dokázalo se stresem a vnějšími vlivy dobře vypořádat, je důležité tělu dodat kvalitní živiny. Na druhou stranu je naše běžná strava často průmyslově zpracovávána a chemicky konzervována, čímž dochází k poklesu přirozených živin. Tělu pak chybí bílkoviny, zdravé tuky, vitamíny, minerální látky a mnohé další.
Zelené potraviny jsou skvělým pomocníkem, který dokáže podpořit náš organismus komplexně. Jsou zdrojem vitamínů, minerálů, stopových prvků, chlorofylu, esenciálních aminokyselin, polynenasycených mastných kyselin, enzymů, antioxidantů a dalších unikátních látek.
Zelené potraviny podporují přirozené detoxikační procesy v organismu a pomáhají šetrně a bezpečně čistit naše tělo až na buněčnou úroveň.
Ječmen i Chlorella fungují jako probiotika a zlepšují stav střevního mikrobiomu.
Tyto zelené potraviny podporují imunitu, celý metabolismus, hormonální rovnováhu, fyzickou i psychickou kondici, dobrou funkci všech orgánů našeho těla a zlepšují kvalitu vlasů, nehtů i kůže.
Ohledně zelených potravin a jejich užití se více můžete dozvědět skrz webový formulář:
Jsem člověk, který se rád dívá kolem sebe, sbírá informace a naslouchá. Předávám lidem zkušenosti, inspiraci a informace. Učím je, jak zařadit do svého života jednoduché dobrozvyky tak, aby byli schopní nastartovat své tělo i mysl a podpořili tak své zdraví a vitalitu. Nemoc beru jako zámek a našim úkolem je najít v životě ten správný klíč. I já jsem hledala, o moji cestě si můžete více přečíst ZDE.