Spouštěčem nadváhy bývá velmi často nějaký stresor, tedy stresová situace. Vždyť právě z hlediska evoluce byl v dřívějších pravěkých dobách stres spojován s možným nedostatkem jídla. Což byl pro mozek impulz, že by tělo mělo začít šetřit a ukládat živiny na horší časy.

Zpravidla dalším stresorem býval pro pravěkého člověka strach z boje. Pokud se tlupa chystala na lov divokého zvířete, v těle došlo ke zvýšení hladiny adrenalinu. Některé funkce v těle byly intenzivnější (například průtok krve a tepová frekvence), jiné funkce byly utlumeny (metabolismus a trávení). Vlastně je to celkem logické, neboť v té chvíli se pravěký člověk potřeboval racionálně soustředit na taktiku boje, a ne na trávení.
Strach z nedostatku
V dnešní době je to celkem podobné, a tak čerpáme podvědomě ze vzorce, který máme zakódovaný už od těch dob pravěkých. Pokud zažíváme nějaký nedostatek (nedostatek peněz, nedostatek přátel, nedostatek lásky atp.), naše tělo vyhodnotí, že by mělo začít šetřit a ukládat na horší časy.

Stres z boje
Pokud zažíváme nějaký boj (boj v práci, boj v rodině, boj v životě), naše tělo hodně zintenzivní náš racionální mozek, který o problému dost přemýšlí a hledá řešení, ale naopak může utlumit metabolismus a trávení.
Pocit nedosycení a prázdnoty
Velký podíl na nadváze může mít i psychické rozpoložení. Pokud se v životě cítíme sami, pokud nemáme v životě žádnou radost, doslova jen přežíváme, pak jsme nedosycení. Možná nám chybí kontakt s blízkou osobou, možná bychom potřebovali do společnosti a ono to nejde, možná se nemáme rádi takoví, jací jsme. A tento pocit se pak snažíme dosytit jídlem.
Cítíme se doslova prázdní, a tak se zaplňujeme aspoň potravou, která nám může třeba chvilkově přinést pocit štěstí, v podobě sladkého sousta čokolády anebo nás zasytí na nějakou dobu, ale stejně potom spadneme do těch pocitů bezmoci a vnitřního smutku.

Každopádně na našem těle se vždycky bude odrážet to, v jakém jsme rozpoložení nebo to co zrovna potřebujeme. Pokud řešíme nějaký zásadní problém v životě, tělo se bude potřebovat trošku obalit, aby to zvládlo, aby to doslova ustálo.
Pojďme se tedy opřít o naše tělo a neberme jej jako nepřítele, ale jako někoho, o koho se můžeme opřít i v těch nejtěžších chvílích. Pojďme se tedy zamyslet nad tím, kde pramení to co potřebujeme a co nám naše tělo signalizuje.
Doporučení
Dnešní doba je plná stresu a aby se naše tělo dokázalo se stresem a vnějšími vlivy dobře vypořádat, je důležité tělu dodat kvalitní živiny. Na druhou stranu je naše běžná strava často průmyslově zpracovávána a chemicky konzervována, čímž dochází k poklesu přirozených živin. Tělu pak chybí bílkoviny, zdravé tuky, vitamíny, minerální látky a mnohé další.
Zelené potraviny jsou skvělým doplňkem, který dokáže podpořit náš organismus komplexně. Jsou zdrojem vitamínů, minerálů, stopových prvků, chlorofylu, esenciálních aminokyselin, polynenasycených mastných kyselin, enzymů, antioxidantů a dalších unikátních látek.
Zelené potraviny podporují přirozené detoxikační procesy v organismu a pomáhají šetrně a bezpečně čistit naše tělo až na buněčnou úroveň.
Ječmen i Chlorella fungují jako probiotika a zlepšují stav střevního mikrobiomu.
Tyto zelené potraviny podporují imunitu, celý metabolismus, hormonální rovnováhu, fyzickou i psychickou kondici, dobrou funkci všech orgánů našeho těla a zlepšují kvalitu vlasů i nehtů.
Jsem člověk, který se rád dívá kolem sebe, sbírá informace a naslouchá. Předávám lidem zkušenosti, inspiraci a informace. Učím je, jak zařadit do svého života jednoduché dobrozvyky tak, aby byli schopní nastartovat své tělo i mysl a podpořili tak své zdraví a vitalitu. Nemoc beru jako zámek a našim úkolem je najít v životě ten správný klíč. I já jsem hledala, o moji cestě si můžete více přečíst ZDE.